Hakkımızda

MİSYONUMUZ

Yüksek öğrenim öğrencilerinin yeme, içme, barınma gibi temel ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılamak; bununla beraber medeniyet ve kültürümüze ait değerlerle bütünleşmesine, içtimaileşmesine ve belli donanımlara sahip hizmetkâr bir liderlik seviyesine ulaşmasına zemin hazırlamaktır.

VİZYONUMUZ

Cihanşümul değerlere dayalı köklü bir geçmişin mirasçıları olarak, insanı muhatap alıp onu kemale erdirecek ve yaratılış gayesi istikametinde yükselmesine basamak olacak ilim, irfan ve hizmet merdiveni olmak ve bu gayeyi gerçekleştirecek kaliteli insanların yetiştiği özgün ve dünya çapında örnek bir müessese haline gelmektir.


Özel Nihat-Necla Kolişler Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu 2013-2014 eğitim-öğretim yılından beri güzel İstanbul’umuzun Kadıköy İlçesi’nde huzurlu ortamıyla hizmet vermektedir. “Ferdi hayatta edep ve ihsan ictimai hayatta şefkat ve hizmet” prensibini kendisine düstûr edinen bir gençlik yetiştirme gayesi ve niyetiyle kurumumuz yola çıkmıştır.

Öğrencilerin aile sıcaklığını bulduğu,  velilerin ise evlatlarını güvenle emanet ettiği hasanpaşa öğrenci yurdu verdiği kaliteli hizmetin yanında, taşıdığı misyonu ve manevi sorumluluğu müdrik bir yönetim anlayışıyla İstanbul’daki üniversite öğrencilerine kapılarını açmıştır. Manevi büyüklerimizin ilim ve irfan dolu sohbetleriyle, her biri alanında uzman hoca ve gönül erleri tarafından gerçekleştirilen haftalık dersler ve seminerlerle en değerli cevherimiz olan gençlerimiz, kuyumcu hassasiyetiyle işlenerek yarınlara hazırlanmaktadır. 

Eğitim programının yanında Vakfımızın ve camiamızın başarılı, sevilen ve öğrencilere iz bırakacağını düşündüğümüz simalarla tertip edilen aylık konferanslar öğrencilerimizin ufkunu açmakta; okuma grupları, bilgi yarışmaları, geziler, sportif faaliyetler, kamplar, sosyal sorumluluk projeleriyle dolu dolu bir öğrencilik hayatı hasanpaşa yurdu farkıyla yarınların teminatı olan gençliğimize sunulmaktadır.

            Yurdumuz; Marmaray, Metro, Metrobüs, Banliyo Trenleri ve Otobüs Duraklarına yakın mesafede ve merkezi bir konumdadır.

*Marmara Üniversitesi,

*İstanbul Medipol Üniversitesi

*İstanbul Ticaret Üniversitesi

*İstanbul Şehir Üniversitesi,

*Üsküdar Üniversitesi,

*Sağlık Bilimleri Üniversitesi,

*İstanbul Medeniyet Üniversitesi,

Bu Üniversitelerde okuyan öğrencilerimiz kolay bir şekilde okullarına ulaşabilmekte ve eğitimlerine devam etmektedirler.

Yurdumuz 40 kişilik öğrenci kapasitesi ile Üniversite gençliğinin eğitime giden yolda rehberidir.  2 ve 4 kişilik odalar, 24 saat sıcak su, çalışma odaları, internet, hafta içi ve hafta sonu 3 öğün yemek , kantin, çok amaçlı salon, kütüphane ve bahçesiyle öğrencilerimizin okul dışında da rahat bir şekilde vakit geçirmeleri için kendilerine elverişli imkânlar sunmaktadır.

Öğrencilerimizin maddi anlamda kazanımlarının yanı sıra onların sosyal ve kültürel programlarla da gelişimlerini sağlamalarını da kendimize dert edinmiş bulunmaktayız. Bu bağlamda yurdumuza aylık edebiyat, tarih ve kültür dergileri temin edilmekte, aylık seminer ve konferanslar gerçekleştirilmekte,  kulüp faaliyetleri, tarihi ve sosyal geziler, piknikler, halı saha maçları, huzurevi ziyaretleri,  ihtiyaç sahiplerine erzak dağıtım faaliyetleri gibi çalışmalarla da onların kişisel ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışmaktayız.

“ Şefkat ve Hizmetin Müesseseleştiği Yer” düstûru ile hareket eden yurdumuz ülkemize ve milletimize hayırlı nesiller yetiştirmek için emin ve kararlı adımlar ile yoluna devam etmektedir.